Bleskové překlady

Existují situace, kdy potřebujete získat překlad do druhého dne a někdy dokonce z hodiny na hodinu. I ty se ale dají snadno řešit díky službám překladatelských agentur, kde jsou bleskové překlady na denním pořádku. Zajímá vás, co tyto super rychlé překlady obnáší?

bleskové překlady

V tomto článku se dočtete

  • Co jsou bleskové překlady
  • Jak agentura zajišťuje expresní překlady
  • Jak rychlé jsou bleskové překlady
  • Je kvalita bleskových překladů nižší
  • Kolik stojí rychlé překlady

Co jsou bleskové překlady?

Bleskové překlady, rychlé překlady nebo také expresní překlady označují tutéž skutečnost, a to překlady vyhotovené do 24 hodin nebo i dříve. Někdy dokonce z hodiny na hodinu. Typicky se jedná o krátké texty o rozsahu jedné až pěti normostran, přičemž jedna normostrana odpovídá 1800 znakům včetně mezer.

Bleskové překlady se ovšem mohou vztahovat i na objemnější dokumenty, například o počtu 5000 normostran, vyhotovené v průběhu jednoho týdne. Překladatelské agentury, jako ta naše, využívají moderní technologie CAT, které celý proces usnadňují a pomáhají zachovat jednotnou terminologii a kvalitu překladu.

Jak agentura zajišťuje expresní překlady?

Překladatelská agentura má k dispozici všechny potřebné profese pro každý projekt, od interních a externích překladatelů přes korektory, IT specialisty, DTP specialisty, tlumočníky až po projektové manažery, kteří dokážou dát dohromady nejvhodnější tým odborníku pro konkrétní zadání a dodat jej v požadovaném termínu.

Překladatelská agentura tak zvládne svým klientům poskytnout překlady o větším objemu v krátkém čase, čehož by samostatný překladatel nebyl nikdy schopen. Díky spolupráci s mnoha kvalitními překladateli vám navíc agentura dokáže zajistit služby kdykoli potřebujete.

Jak rychlé jsou bleskové překlady?

Bleskové překlady lze vyhotovit například i do 12 nebo do 6 hodin, ale standardně se jedná o dodání do 24 hodin. Čím dříve budete překlad potřebovat, tím více si za něj připlatíte. Je-li text kratší než 2 normostrany, je možné, že zvládnete získat super rychlý překlad i do 2 hodin.

Je-li potřeba zajistit překlady náročnějších jazyků nebo odbornějších textů, může expresní překlad trvat 48 hodin. Vždy ale záleží na individuálním posouzení ze strany překladatelské agentury a domluvě s klientem.

Je kvalita bleskových překladů nižší?

Pokud na překlady opravdu spěcháte a potřebujete je získat co nejrychleji, neznamená to, že se musíte vzdát požadavků na vysokou kvalitu překladu. Překladatelská agentura, která spolupracuje výhradně s profesionálními překladateli a využívá překladatelské technologie CAT, jež zajistí jednotnost terminologie a urychlí překlad, se vždy postará o to, aby byla zachována kvalita jako při běžné rychlosti překladu. Překladatelské agentury by vždy měly pracovat v souladu s oborovými normami – my tuto podmínku samozřejmě splňujeme.

Kolik stojí rychlé překlady?

Bleskové překlady jsou vždy finančně náročnějšínež překlady dodávané v běžném termínu přibližně o 50 % původní ceny, jelikož překladatel musí pracovat pohotově a odložit veškeré své současné projekty stranou. Cena se rovněž může zvýšit tehdy, je-li zdrojový text hůře čitelný. Výsledná částka se poté odvíjí od počtu normostran.

Pokud máte zájem o bleskové překlady nebo vás zajímá cena, neváhejte nás kontaktovat e-mailem s vaší poptávkou a my se vám do 15 minut ozveme.

Pin It on Pinterest

Share This