Jak si vybrat online kurz angličtiny

Máte před dovolenou? Ať už vyrážíte kamkoliv, využijete angličtinu. Pokud cítíte, že v tomto jazyce máte mezery, jistě se vám bude hodit jazykový kurz. Bez vaší snahy to samozřejmě úplně nepůjde, výběr kvalitního kurzu angličtiny je ale dobrým základem. V tomto článku se dozvíte, proč se vyplatí online kurz angličtiny absolvovat a jak si vybrat ten pravý na míru.

Tip: Podívejte se také na podrobné srovnání nejlepších kurzů angličtiny  – redaktoři recenzního portálu Testado si online kurzy sami vyzkoušeli, poskytnou vám tak detailní popis i osobní doporučení.

online kurz angličtiny

Proč dát šanci online kurzu angličtiny?

Pokud jste v angličtině schopni základní domluvy, možná přemýšlíte nad tím, jestli se vůbec vyplatí posunout své znalosti na další úroveň. Na to máme jednoznačnou odpověď: ANO! Zlepšení v angličtině nikdy není na škodu. Ba naopak.

Když budete umět skvěle anglicky:  

  • Můžete získat lepší pracovní pozici či vyšší finanční ohodnocení.
  • U oblíbeného seriálu nemusíte čekat, než vyjdou české titulky, ale vychutnáte si premiéru v originále.
  • Nebudete mít problém s webovými stránkami v angličtině. Nemusíte se tedy spoléhat jen na české zdroje.
  • Poznáte víc zajímavých lidí. Angličtina je oficiálním jazykem hned v 53 zemích, další miliony se ji učí jako druhý jazyk.
  • Už nikdy se neztratíte na dovolené, protože se vždy zvládnete domluvit.

Pokud byste se angličtinu chtěli učit sami bez jakékoliv pomoci, chce to opravdu hodně úsilí a vytrvalosti. S online kurzem angličtiny si snáz vypracujete každodenní rutinu, uvidíte dřív pokrok a učení vás bude mnohem víc bavit. Jak tedy postupovat při výběru online kurzu angličtiny?

1.      Zjistěte svou úroveň

Když patříte mezi pokročilé uživatele angličtiny, je zbytečné znovu probírat úplně základní slovíčka. A naopak – jako začátečník nemá smysl se hned pouštět do anglických idiomů. Pokud svou úroveň vůbec neznáte nebo si s ní nejste jistí, snadno ji zjistíte vyplněním online rozřazovacího testu. Odhadnout ji můžete také pomocí naší tabulky:

Jazyková úroveň Popis dovedností
A1 Začátečník, který rozumí základním frázím a umí klást jednoduché otázky. Je schopný krátkého a velmi jednoduchého rozhovoru.
A2 Mírně pokročilý uživatel zvládne číst krátké texty, umí popsat rodinu a svou osobu. Zvládne pomalou konverzaci s rodilým mluvčím.
B1 Pokročilý uživatel se dorozumí v běžných situacích. Dokáže sepsat souvislý text na téma, které je mu blízké.
B2 Velmi pokročilý je již schopný plynule komunikovat s rodilým mluvčím o běžných problémech. Umí číst složitější články a napsat podrobné texty o různých tématech.
C1 Tzv. Advanced uživatel rozumí i náročným textům a vyjadřuje se plynule.
C2 Tzv. Proficient uživatel je na úrovni rodilého mluvčího.

2.      Vyberte si vyhovující metodu výuky

Chcete pilovat poslech, mluvení, čtení nebo psaní? Je třeba tomu přizpůsobit výukovou metodu. Podle našich zkušeností je nejlepší nezaměřovat se pouze na procvičování jedné dovednosti, ale kombinovat všechny metody. Zaměřte se na to, kde máte největší slabinu, ale trénink prokládejte i typově odlišnými cvičeními. Učení angličtiny bude hned zábavnější i efektivnější!

3.      Stanovte si cenový strop

Při výběru online kurzu angličtiny určitě berte v potaz také cenu kurzu. Ne vždy musí platit rovnice dražší = lepší, cena ale mnohdy hodně napoví o kvalitě kurzu. Placené kurzy angličtiny online běžně nabízejí širokou škálu výukových metod i kvalitní uživatelskou podporu. Za nás jsou proto vždy tou lepší volbou.

Na trhu najdete také bezplatné varianty online kurzů angličtiny. Jejich největší nevýhodou jsou časté reklamy, ani výukové metody ale nejsou tak obsáhlé. Na druhou stranu – pokud do výuky angličtiny nechcete investovat, nebo si zatím nejste jistí svým zapálením, i toto může být dobrá volba.

4.      Aplikace nebo kurz od jazykové školy?

Výukové aplikace jako Duolingo nebo Memrise mají tu výhodu, že jsou jednoduché a zábavné. Stačí si je stáhnout do smartphonu a výuce pár minut věnovat třeba ve vlaku. Výuka ale není tak detailní.  

K online kurzu od jazykové školy budete mít přístup přes počítač, stále více škol však začíná nabízet i výuku přes mobilní aplikaci. Kurzy jsou obecně lépe propracované a zaměřené přímo na vaši úroveň. Bonusem jsou různé konverzační kluby.

5.      Obecný kurz nebo individuální přístup?

Rozmyslete si také, zda dáte přednost individuální online výuce angličtiny na míru nebo vám stačí obecně sestavený kurz. S individuálním přístupem uvidíte větší pokrok za kratší dobu. Lektor se totiž zaměří přímo na vás a vaše slabiny. Za tento komfort si samozřejmě něco připlatíte.

Na závěr ještě tip: pokud se rozhodnete pro placený online kurz angličtiny, využijte zkušební lekce zdarma. Některé online kurzy angličtiny vám bezplatně zpřístupní celou výukovou lekci, u jiných je zase bezplatná verze omezená časem. Poznáte tak, zda půjde o dobrou investici. A pokud se angličtinu zkrátka naučit nedokážete a potřebujete překlad případně tlumočení, neváhejte využít služeb naší překladatelské agentury.


Zajímá vás více informací, jak se naučit cizí jazyk? To se dozvíte například v tomto článk.

Pin It on Pinterest

Share This