Jak se naučit cizí jazyk – francouzštinu, angličtinu nebo němčinu

Potřebujete se naučit cizí jazyk? Čím dál tím víc lidí volí formu online kurzů. V článku se podíváme na to, které jsou nejlepší a jaké jsou jejich výhody. Na závěr jsme také přidali pár tipů, jak poznat kvalitní online kurz.  

Jak se naučit francouzsky doma

Ne každý má chuť nebo finanční prostředky na to, aby si platil jazykovou školu či odjel na studijní pobyt do zahraničí. Takže, jak se naučit francouzsky? Během posledních pár let svět objevil, že se dá spousta věcí dělat z pohodlí domova. A to platí i o výuce jazyků. Vyzkoušejte francouzštinu online. Nejkvalitnější výukové programy nabízí například OnlineJazyky, Rosetta Stone a Duolingo.

Výukové platformy nemají nic společného s nezábavným „bichlováním“. Interaktivní forma vás bude bavit. OnlineJazyky nabízejí online lektory francouzštiny, a tak se pocvičíte v konverzaci se skutečným mluvčím, nikoliv jen robotem. Duolingo je vhodné dokonce i pro děti a je zcela zdarma. Rosetta Stone zase nabízí obrovské množství studijního materiálů.

A pokud vás trápí otázka, jak se rychle naučit francouzsky, tak na to máme jednoduchou odpověď – začněte s kurzem co nejrychleji a obklopte se francouzštinou ze všech směrů. Poslouchejte filmy i hudbu v tomto jazyce, zkoušejte číst jednoduché texty. Brzy ji dostanete do krve.

Jak se naučit anglicky

Jak se nejlépe naučit anglicky? Úplně nejideálnější je, když můžete odjet do země, kde se touto řečí mluví. Pracovní i studijní pobyty v USA, Velké Británii nebo Kanadě už dnes nejsou žádné sci-fi. Ovšem jestli jste napevno uvázaní v ČR, nezoufejte. Tento jazyk si lze osvojit i z pohodlí domova. Faktury v angličtině ani telefonická rezervace ubytování pro vás už nebude problém.

Kurzy angličtiny online jsou spolehlivým způsobem, jak se naučit tento cizí jazyk doma. Vzdělávací kurzy jsou dostupné pro začátečníky i pokročilé. Platformy jako EasyLingo nebo Duolingo nabízí šikovné aplikace, díky kterým můžete své schopnosti brousit i při cestě městskou hromadnou dopravou. Dostupné jsou i kurzy pro cestovatele nebo odborné kurzy angličtiny (finanční sféra, strojírenství, právní praxe atd.).

Jak se rychle naučit anglicky? Využijte toho, že platformy nabízí i aplikace a věnujte se studiu, kdykoliv budete mít čas. Většina platform pracuje i offline, proto můžete s učením pokračovat i během dovolené v létě.

Jak se naučit německy

Němčina je jazykem businessu a kultury. Pokud se navíc zajímáte o českou historii, tento cizí jazyk vám bude užitečný. Nezbývá vám čas na dojíždění na lekce do jazykové školy a chcete vědět, jak se rychle naučit němčinu? Vyzkoušejte němčinu pro samouky. Online kurzy němčiny jsou dělané na míru začátečníkům, pokročilým, vědcům a dalším odborníkům.

Jak se naučit německy doma? Doporučujeme platformy OnlineJazyky, Prectime.cz, Rosetta Stone, Babbel nebo program Revoluční němčina pro samouky. OnlineJazyky nabízí přípravu na certifikaci CFE a konverzační klub s živým lektorem po Skype. Trochu netradiční je platforma Prectime.cz. Pracuje s Paretovým pravidlem a dalšími, ne tak častými, přístupy k učení.

Za jak dlouho se dá naučit německy? Pokud se do toho dáte se vším všudy a budete studovat poctivě, základy se naučíte již během půl roku. Jednodušší konverzaci o běžných věcech potom zvládnete zhruba po jednom ruce. Záleží jen na vás, jak moc do hloubky chcete jít a k čemu němčinu potřebujete – mějte to na paměti a zvolte si správný program, například zaměření na business atd.

Jak poznáte kvalitní online kurz?

Nabídli jsme vám hned několik online kurzů, na kterých zábavnou formou získáte potřebné znalosti. Ať už si vyberete jakkoliv, nezapomínejte na nejdůležitější pilíře, které by měl každý kurz splňovat. Které to jsou?

Lekce by se měly skládat nejen z psaní, čtení a memorování slovíček. Měla by se na nich systematicky vyučovat gramatika, nabízet poslech a konverzaci. Konverzace je u online kurzů trochu ošemetná, některé to řeší formou robota. Jindy ale dostanete k dispozici živého lektora.

Sami svůj postu urychlíte tak, že jazyk začleníte i do svého volného času. Čtěte noviny v cizím jazyce. Zkoušejte si přepisovat různé věci, například texty písní. Poslouchejte jazyk – ať už jako hudbu na YouTube nebo různé podcasty. Nemusíte všemu rozumět, ale něco pochytíte a osvojíte si správnou kadenci řeči.

Mohlo by vás zajímat

Anglická přísloví a pořekadla

Pin It on Pinterest

Share This